ZPG STARGUM otrzymał wyróżnienie za granulaty na nawierzchnie sportowe i place zabaw w konkursie "Głosu" Nasze Dobre z Pomorza.

Jestem zaskoczony wyróżnieniem - przyznał Jan Stankiewicz, właściciel Stargumu. - Stabilna pozycja firmy, to efekt ciężkiej pracy i zaangażowania ludzi, którzy tu pracują. Kapituła konkursu Nasze Dobre z Pomorza uznała produkt granulaty EPDM na boiska sportowe i place zabaw za godny wyróżnienia.

Ale Stargum to także producent mieszanek gumowych, wypełniaczy gumowych do kabli, dywaników samochodowych, pierścieni gumowych do maszyn budowlanych, mat podłogowych.
W branży przemysłu gumowego Stargum należy do największych firm w kraju. Funkcjonuje na rynku ćwierć wieku.

- Zaczynaliśmy w garażu od wymiany i wyważania opon w osobowych autach - wspomina właściciel. - Firma się rozwijała. Przenieśliśmy działalność do Tychowa pod Stargardem. Zaczęliśmy produkować ochraniacze na felgi. Ale pojawiły się opony bezdętkowe i trzeba było zmienić profil produkcji. I tak pojawiały się nowe maszyny i nowe produkty, kółka do wózków transportowych, dywaniki do aut, granulowane wypełniacze do kabli. No i właśnie granulaty na boiska sportowe i place zabaw. W międzyczasie firma przeniosła się do Stargardu.

Właściciel nie ukrywa, iż największym osiągnięciem firmy jest umiejętne dostosowywanie się do rynku, reagowanie na potrzeby kontrahentów, elastyczność.
- Mamy bardzo ścisły kontakt z kontrahentami, wiele pomysłów, które wdrożyliśmy, są efektem rozmów z nimi, ich sugestii - dodaje Jan Stankiewicz. - Produkujemy to, czego od nas oczekują. Wiele naszych produktów trafia do odbiorców zagranicznych.

Pełna treść artykułu z tego wydarzenia znajduje się tutaj.

Podziel się wpisem